23 Ağustos 2013 Cuma

Hobi Edinmeyi İhmal Etmeyin

Hobi edinmek, iş - okul - ev ekseni arasında geçen hayatınıza bir yenilik katmak demektir. Hobi, adı üstünde keyifle yapılan bir aktivite olduğu için, sizi yoracak ya da sıkacak bir şey değildir. Aksine gerginliğinizi alacak, sizi rahatlatacak ve mutlu edecek bir uğraştır.

Herkesin ilgi alanı farklı olduğu için hobi denilince yüzlerce aktivite sıralayabiliriz. Bu paten kaymak da olabilir çanta yapmak da.... Çanta, cüzdan, tişört, resim, takı gibi şeyler üretmek kulağa çok hoş gelse de insanlarda hep çok zor ben nasıl yapacağım  korkusu oluyor. Aslında bu aktiviteleri öğrenmek oldukça kolaydır. Her geçen gün kendi yaptığı tasarımlar ile para kazanan bir kişi daha görmek mümkün. Neden sizde onlardan biri olmayasınız ki?Nasıl başlayacağım diye düşünüyorsanız, farklı yerlerde düzenlenen çeşitli atölyelere katılabilirsiniz. Bu atölyelerde bütün malzemeler atölye sahibi tarafından karşılanıyor ve size sadece fikir bulmak kalıyor. Üstelik katılım ücretleri de oldukça uygun. Bu sayede farklı bir gün geçirmiş oluyorsunuz ve hobinizin üzerine eğiliyorsunuz.

Atölye veren mekanlardan bir tanesi de Zelazo. Kadıköy de açılmış olan Zelazo'da hem birbirinden güzel ürünler buluyor hem de her ay düzenlenen farklı atölyelere katılabiliyorsunuz. Eğer sizde hayatınıza yenilik katmak istiyorsanız bu atölyeler ilginizi çekebilir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder