19 Kasım 2012 Pazartesi


Günümüzde kadınlar kadar artık erkekler de kendi görünümlerine önem vermeye başladılar. Bu görüş sayesinde ortaya çıkan metroseksüel kavramı, kimileri için kötü bir anlam taşısa da metroseksüel erkek, kendine bakan bakımlı erkek anlamını taşır.

Bir kişinin kadın ya da erkek fark etmeksizin kendine gösterdiği özen, bakım kendine olan saygısından ortaya çıkmaktadır.

erkek cilt bakımı


Erkekler için çeşitlilik gösteren bakımlardan bugün biraz cilt bakımı hakkında konuşmak istiyorum.

Birçok erkek günlük tıraş olur. Bu tıraş ölü derilerin dökülmesine ve cildin kendini  yenilemesine çok büyük katkıda bulunur. Tıraştan sonra kullanılacak cildinize uygun bir tıraş kremi ya da losyonu tıraş sonrası istenmeyen hastalıklardan korunmanızı ve cildinizin rahatlamasını sağlayacaktır.

Erkek cilt bakımı


Erkeklerde cilt bakımının temel esasları bakımın günde 2 kere olmasıyla başlar. Günde en az 2 kez cildinizi temizleyin ve yüzünüzü ılık suyla yıkayın. Bu cildinizi rahatlatmakla beraber yüzünüzü tıraşa da hazır hale getirecektir. Sık sık tıraş bıçağınızı yenileyin. Doktor önerilerine göre tıraş bıçağı her hafta yenilenmelidir.

Sürekli nemlendirici kullanın. Kullandığınız nemlendiricilerin içinde güneş koruması olmasına dikkat edin. Bu sayede cildinizi dışsal koşullardan da korumuş olursunuz.

Unutmayalım cildimiz bizim için çok önemli ve en güzel giysimizdir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder