16 Kasım 2017 Perşembe

Parfüm Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her parfüm, her bünyede birbirinden farklı etkiler bırakacaktır. Cilt yapısı, hormonal dengesizlikler, vücut yapısı ve genetiğimizden dolayı kullandığımız parfüm herkese farklı geldiği gibi, aynı kişiye farklı saatlerde de farklı gelcektir. Parfümü doğru seçmek, görüldüğü kadar kolay bir işlem değildir. Herkes parfüm sıkabilir fakat kendisine yakışan doğru parfümü seçmek gerçekten maharet isteyen bir iştir. Doğru parfümü seçmenin yanı sıra sizlere parfümü doğru kullanmanın inceliklerini anlatacağım.

Parfüm Seçerken Bilinmesi Gerekenler

  • Parfüm seçimi size özgüdür. Başkasında çok hoş kokan bir parfüm sizin teniniz ile birleştiğinde aynı kokuyu vermeyecektir. Bu yüzden cilt yapısına uygun parfüm seçilmelidir. 
  • Mevsimler gibisin değişirsin, parfümünü değiştirmelisin. Yaz aylarında kullandığın parfüm ile kışın kullandığın parfüm aynı şekilde kokmayacaktır. 
  • Mevsimlerden ziyade günün belirli saatlerinde bile mümkünse farklı parfüm kullanılmalıdır. İnsanlar aynı kokuyu farklı saatlerde farklı algılıyor.
  • Parfümler sizin kişiliğinizi ve olmak istediğiniz kişiyi yansıtırlar. 

Erkekler İçin Afrodizyak Kokular

Afrodizyak, güzellik tanrıçası Afrodit'in isminden gelen; istek uyandırıcıdır. Feromon hormonu, karşı cinsten etkilenme olasılığını yükselten bir hormondur. Bu hormonun karşıdaki kişiyle iletişim ağı kurduğu ve kişilerin davranışını yönlendirdiği bilinmektedir. Nilüfer, amber, greyfurt ve misk kokuları en bilinen afrodizyaklar arasında yer alır. Kişinin fiziksel ve psikolojik durumuna bağlı olarak daha kuvvetli bir bağ oluşturabiliyor. Erkek parfümleri kadınların beğenmesi için gerekli kriteler arasında yer alıyor.

Fuerte Erkek Parfümü

Fuerte erkek parfümü, güzel kokusunun yanına bergamot aroması koyarak insanı rahatlatan bir yapıya sahiptir. Greyfurtun bilinen afrodizyak etkisinden yararlanılmıştır. Hafif ve rahatlatıcı bir kokuya sahiptir. Uzmanlar tarafından dermatolojik olarak onaylanmıştır, vücuda herhangi bir zararı yoktur. Bence piyasadaki en iyi erkek parfümü Luis Bien'de olabilir.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder