30 Kasım 2017 Perşembe

Sakal Bıyığın Önemi ve Sakal Serumu

Sakal, bizim kültürümüzde erkekliğin ve gücün temsilidir. Erkeği, kadın ve çocuklardan farklılaştıran sakal erkeklerin makyajı olarak tanımlanabilir. Sakallar erkekler için yalnızca yüzdeki tüyler değildir. Yeri geldiğinde yüzündeki sivilce ve akneleri saklamak, yeri geldiğinde kesip biçerek değişim yaratmak için kullanıyorlar. Bazı erkekler dünya görüşünü ve dini inancını sakal ile gösterebiliyor.

Sakal ve Bıyık Neden Çıkmaz?

Ergenlik çağı bittikten sonra sakal kökleri hala güçlenmediyse ortada bir sorun vardır. Sakallar da saçlar gibi sürekli bakım ve güçlendirme ister. Ergenlikle birlikte çıkmaya başlayan bıyık ve sakallar ergenlik bitene kadar potansiyeline ulaşıyor. Ergenlik ile daha fazla salgılanan testosteron sakalın çıkmasını sağlayan hormondur. Bunun yanında aşağı yukarı aynı düzeyde hormonları bulunan gençlerde, genetik altyapıya bağlı olarak çıkan sakal sayısı değişebilir. Bunun yanında yüzün belirli kısımlarında sakal yoksa bu, yüksek ihtimalle sakal kırandan dolayı olur. Sakal çıkarma amaçlı ürün ve takviye kullanılabilir. 

Sakal Serumu Nedir? Faydaları Nelerdir?

Sakal serumu sakalı besleyen ve daha gür çıkmasını sağlayan dermotolojik bir üründür. Sakaldaki seyrek bölgelerin gürleşmesi ve sakalın daha hızlı uzamasına yardım eder. Hali hazırda bulunan sakalları güçlendirir.
İçeriğinde bulunan E vitamini, badem yağı ve susam yağı ile sakalların daha hızlı ve daha gür çıkmasına yardımcı olur.
Sakal serumu kullanan kişilerin yüzleri daha pürüzsüzdür. Sakal serumu cildi tahriş etmez.
Sakallarınızı kökten uca besleyerek cildinizi ve kıllarınızı nemlendirir.
Kıl köklerini canlandırarak kıl köklerinin daha hızlı uzamasına yardım eder.
Sakal serumu kullanılırken yüzünüzün temiz olmasına özen gösterin. Birkaç damla sıktığınız alandaki sakal diplerine masaj yaparak uygulayın.

Yaklaşık 1 saat bekledikten sonra ılık su ile yıkanabilir. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder